Optymalizacja i pozycjonowanie

optymalizacja stronyZlecając jakieś firmie pozycjonowanie strony musimy się spodziewać, że na początku dostaniemy propozycję optymalizacji strony, będzie to działanie, w ramach którego kod strony zostanie przebudowany w taki sposób, że taka strona będzie traktowana przez wyszukiwarkę w lepszy sposób. Optymalizacja strony to ważna sprawa i zawsze trzeba ją przeprowadzić zanim podejmie się działania pozycjonerskie. W przypadku Google pozycjonowanie i budowanie rankingu będzie się opierać nie tylko o treść danej strony ale także o to jaką reputację ma strona.

Google stara się sprawdzać jakie osoby i jak często polecają daną stronę. Chodzi o linki, które do danej strony będą prowadzić. Do tego ważne również jak link będzie podpisany. W momencie, gdy ktoś będzie naszą stronę polecał trzeba sobie również zadać pytanie jak link powinien być opisany. Większą wartość będzie właśnie przynosić w „oczach” Google taki odnośnik, który będzie ukryty pod jakąś frazę. W takim przypadku właśnie pod kątem takiej frazy nasza strona będzie poprawiać swoją pozycję. W związku z tym podejmując się pozycjonowania jakieś konkretnej frazy powinniśmy się postarać o to, by odnośniki do strony znajdowały się właśnie pod takim podpisem.

zmiana kodu stronyZadaniem pozycjonerów będzie oczywiście tworzenie tekstów, w których znajdą się właśnie linki do strony z konkretną frazą. W ten sposób Google będzie podnosić pozycję do tej frazy. Można ją dodawać tam wprost ale jednocześnie trzeba czasami je odmienić, by Google nie oceniło tej strony jako sztucznie budującej swoją pozycję. Widząc odnośniki na innych stronach Google uważa, że dana witryna jest już promowana przez kogoś w związku z tym z tego powodu Google będzie dobrze traktować tą stronę i będzie budować jej pozycję w wynikach. Oprócz tego, że strona jest promowana to bardzo ważna jest również taka kwestia czy strona będzie miała odpowiedni ranking. Im lepsza strona promuje daną witrynę, tym wyższą pozycję będzie Google dawać takiej witrynie. Obecnie Pozycjonerzy w ramach swojej pracy starają się wprowadzać teksty i linki na takie strony, które są już przez nich stworzone i mają ten odpowiedni ranking, który będzie dobrze oceniany przez Google.